extend Your senses
sitemap
cz en Lithuania
Facebook
Zpět na: Home / Novinky

Nové internetové stránky www.sensit-kolejovavozidla.cz

Nové internetové stránky - Snímače teploty pro kolejová vozidla SENSIT - www.sensit-kolejovavozidla.cz

 

rádi bychom Vás informovali o nových webových stránkách naší společnosti, které jsou určeny SNÍMAČŮM TEPLOTY PRO KOLEJOVÁ VOZIDLA

Segment KOLEJOVÁ VOZIDLA je velmi specifický z hlediska vlastností a norem, které musejí snímače teploty do kolejových vozidel splňovat. Z tohoto důvodu jsme vytvořili nové internetové stránky pro tyto speciální snímače teploty, abychom je oddělili od standardní výroby. Tím dosáhneme lepší komunikace a ke každému výrobku přistupujeme s patřičnou pečlivostí.

 

Společnost SENSIT s.r.o. působí na českém trhu od roku 1991. Vývojem, výrobou a dodávkami speciálních snímačů teploty pro kolejová vozidla se zabývá od roku 2004. Výrobky pro tento segment musí splňovat specifické vlastnosti, které jsou definované v tzv. drážních normách (ČSN EN 50 155, ČSN EN 61 373, ČSN EN 50 121-3-2 a ČSN EN 45 545). Jsou to především odolnost proti vibracím, elektrická bezpečnost, splnění protipožárních norem a u elektronických komponent splnění podmínek pro elektromagnetickou kompatibilitu (EMC). Na všechny tyto vlastnosti je brán zřetel již při vývoji, a že tomu tak skutečně je, stvrzuje zkušebním protokolem a certifikátem nezávislá akreditovaná zkušebna.

 

Jak vývoj ukázal, pod pojmem „snímače teploty pro kolejová vozidla“ se rozumí:

  • Speciální snímače teploty pro kolejová vozidlaSnímače teploty pro elektrické lokomotivy, kde měří teplotu nápravových ložisek, vzduchu v kabině strojvedoucího, sedačky strojvedoucího, záložních zdrojů, základových desek měničů, venkovního vzduchu, chladícího vzduchu trakčních elektromotorů, tlumivek, apod.
  • Snímače teploty pro motorové lokomotivy, kde měří teplotu nasávaného vzduchu, vzduchu v kabině strojvedoucího, v motorovém prostoru, oleje, motorové nafty, chladicí kapaliny, záložních zdrojů, nápravových ložisek apod.
  • Snímače teploty pro osobní vozy, pasažérské oddíly motorových a elektrických jednotek, kde měří teplotu venkovního vzduchu, potrubí a nádrže s užitkovou a odpadní vodou, nápravových ložisek, prostorů se záložními zdroji, jsou součástí klimatizačních jednotek a protipožárních systémů.
  • Snímače teploty pro tramvaje, kde měří teplotu základových desek měničů, tepelných výměníků, jsou součástí vzduchových klimatizací a regulací vyhřívání sedaček.
  • Snímače teploty pro soupravy metra, kde měří teplotu základových desek měničů, nápravových ložisek, prostorů se záložními zdroji, jsou součástí klimatizačních jednotek a protipožárních systémů.
  • Snímače teploty pro trolejbusy, kde měří teplotu základových desek měničů, proudosběrných kladek apod.
  • Do kategorie „snímače teploty pro kolejová vozidla“ jsou zařazeny i snímače teploty kolejnic a výhybek a snímače teploty vnitřního prostoru elektrických rozvaděčů a dalších drážních zařízení používaných v systémech zabezpečení železničních dopravních cest.

 

 Zdroj obrázků: Škoda Transportation

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Potvrzením s použitím souhlasíte. V pořádku Další informace